Tadeusz Chabrowski urodził się 11 listopada 1934 roku w Złotym Potoku koło Częstochowy. Studiował w Instytucie św. Pawła Pierwszego Pustelnika w Krakowie. 28 sierpnia 1958 roku w Częstochowie w Zakonie Ojców Paulinów na Jasnej Górze przyjął imię Wacław. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1960 roku. Przebywając w zakonie podjął swoje pierwsze próby poetyckie zakończone publikacjami jego wierszy w „Tygodniku Powszechnym”. W swoim zakonie był także redaktorem miesięcznika „Vox Eremi”. Pod koniec 1961 roku wyjechał do Stanów Zjednoczonych, by objąć stanowisko redaktora czasopismo „Jasna Góra” w Doylestown w Pensylwanii – popularnie zwanej „Amerykańską Częstochową” ze względu na znajdujące się tu Narodowe Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej.
W Ameryce znalazł wolność i swobodę, dzięki którym mógł poznać literaturę i poezję niedostępną w murach polskiego zakonu. Zachęcony przez Mieczysława Giergielewicza, profesora literatury na Uniwersytecie Pensylwanii, wydał pierwszy tomik swoich wierszy w Oficynie Wydawniczej „Malarze i Poeci”. Dwa lata później wyszedł drugi tomik „Lato w Pensylwanii”. Sabotaż prac nad trzecim tomikiem zaważył o decyzji Tadeusza Chabrowskiego o wystąpieniu z zakonu w 1967 roku. W tym samym roku poznał i poślubił Zofię Puszyńską-Gros.
Po wyjściu z zakonu podjął studia filozoficzne, wykładał religię, łacinę i literaturę, rozpoczął także studia doktoranckie z zakresu religii i kultury współczesnej na Uniwersytecie Temple w Filadelfii. Na początku lat 70., gdy Chabrowscy przenieśli się do Nowego Jorku, Tadeusz znalazł zatrudnienie jako pracownik społeczny w organizacji „Friendship Centre” na dolnym Manhattanie. Jednocześnie wciąż studiował, pisał i publikował. W 1983 roku wspólnie z żoną zaczął wydawać miesięcznik „The Voice. Polish-American Media”.
Tadeusz Chabrowski zmarł 21 grudnia 2016 roku w Nowym Jorku.
Wywiad przeprowadziły Izabela Barry i Ewa Maliga 4 listopada 2015 roku w Nowym Jorku w ramach projektu „Greenpoint. Przemiany 2015”. Więcej na cultureshock.pl.